Studio Tańca EM

Opis zajęć

Taniec nowoczesny

Na zajęciach uczymy się różnych stylów tanecznych takich jak:

  • hip-hop,
  • jazz,
  • funky jazz,
  • disco dance,
  • dancehall,
  • locking,

oraz tworzymy choreografie, które dzięki różnorodności stają się tanecznym show. Właściwie nie ma jednoznacznej definicji tańca nowoczesnego, ponieważ jest to zarówno grupa różnych stylów tanecznych, jak i osobny taniec, który te style łączy w jedno.

To sprawia, że taniec nowoczesny jest doskonałym początkiem przygody z tą aktywnością fizyczną – ucząc się tego stylu mamy możliwość obcowania z kilkoma lub nawet kilkunastoma różnymi rodzajami tańca.

Taniec Disco

Charakteryzuje się szybkim tempem, dynamiką i ekspresją. Jest bardzo żywy i energiczny. Kroki i figury taneczne oparte są o precyzyjny, dynamiczny ruch z uwzględnieniem izolacji, kontroli i koordynacji poszczególnych części ciała. Na zajęciach poznajemy podstawy tańca wykorzystując m.in. techniki jazzowe i akrobatykę, oraz tworzymy choreografie.

Balet dla najmłodszych

Na zajęciach poznajemy podstawy tańca klasycznego, wyrabiamy u najmłodszych poczucie rytmu, koordynację ruchową, a także nawyk prawidłowej postawy.

Jazz

To współczesna forma tańca która czerpie z tańca klasycznego, modern oraz tańca akrobatycznego. Podczas zajęć oprócz tworzenia choreografii jazzowej, nacisk kładziemy na rozciąganie i wzmacnianie siły fizycznej, które są niezbędne w tej technice tańca.

show dance ursynów

Show dance

Podczas zajęć uczymy się różnych styli tanecznych tworząc kobiece choreografie na podstawie znanych klipów video.

Taniec solo dla Pań

Zajęcia przeznaczone dla kobiet, które pragną nauczyć się kobieco poruszać, nabrać pewności siebie i miło spędzić czas podczas ruchu przy muzyce. W trakcie zajęć będziemy poznawać kroki podstawowe i tworzyć krótkie choreografie w stylach tanecznych takich jak salsa, cha cha, samba, burlesque, jazz, rock’n’roll oraz wiele innych.

Salsa

Zajęcia przeznaczone dla Pań, na których przenosimy się na Kubę. Na zajęciach poznamy nie tylko kroki podstawowe, ale również bardziej skomplikowane figury, tworząc choreografie w rytmie kubańskiej salsy.

Taniec towarzyski użytkowy

Zajęcia dla dorosłych, na których poznajemy podstawy tańca towarzyskiego oraz uczymy się typowego tańca ,,użytkowego”. W programie m.in. walc, cha-cha, samba, rock’n’roll i wiele innych.

Joga

Zajęcia przeznaczone są dla osób zaczynających swoją przygodę z jogą oraz dla osób, które wracają do praktyki po dłuższej przerwie. Rozpoczynając zajęcia w grupie dla początkujących nauczysz się:

  • prawidłowego ustawienia stóp, miednicy i całego kręgosłupa w pozycjach stojących, siedzących, w siadzie, w leżeniu na plecach, brzuchu oraz podczas skrętów
  • zaczniesz lepiej czuć własne ciało, jego ograniczenia oraz miejsca, w których czujesz więcej swobody
  • nauczysz się prawidłowo oddychać, co pomoże usunąć napięcia ze wszystkich części ciała
  • poznasz techniki relaksacyjne i regeneracyjne